Lano vo výbave

Už od viacerých som počul že lano je dobrá vec vo výbave paragajdistu. V jednom článku dokonca jeden písal, že keby mal lano tak padák pri dávaní dole zo stromu isto nedotrhá.

Ja lano ešte vo výbave nemám, ale uvažujem nad ním. Čo si myslíte, oplatí sa ho nosiť. Keď áno, aké (dĺžka, hrúbka)?

Volal som zo Sevom, on vravel že osmička hrúbka je fajn, čo sa týka dĺžky tak rozmýšľal. Vravel, že treba mať vždy dvojnásobnú dĺžku na danú výšku aby človek dostal dole nielen seba, ale aj lano. Padli čísla, 12, 15 metov. Čo poviete?

ja som si pre istotu kúpil hneď 40 m hr 8 mm. Poradil mi to jeden lezec , že veľmi dobré je pri zlanovávaní použiť ako kladku konár na strome a spúšťať sa uvoľňovaním lana.Jeden koniec mám fixnutý na sedačke.Lano mám nezamotateľne/v prípade potreby poradím ako/umiestnené v trubke z izolačnej peny a tú strčenú vzadu v sedačke.Nieže by som nejako obľuboval lezenie na stromoch ale človek nikdy nevie.Stačilo že som si prečítal jeden príbeh stromovačky vo výške 25m a na druhý deň som už montoval lano do sedačky:).Pílku mám takú otváraciu z Baumaxu.Tá sa hodí hocikedy napr. na čistenie štartovačky alebo demontáže padáku z kríka..:)doporučujem

Ja tiez nosim v sedacke pod sebou 6mm rep snuru. Zatial som ju vsak nikdy nepouzil. Okrem toho nosim minilekarnicku taku na bike tu som uz pouzil ked som si palec skoro vyklbil a na nejake skrabance, no a samozrejme noz s pilkou, ktory som tiez uz pouzil pri stromovackach.

úplne súhlasím s Petom stačí repka 6 mam vrelo DOPORUCUJEM mam vlastnú skúsenosť ked som spadol na Zobori ostal som visieť na strome a pomocou lana som zišiel dole a ešte si kúp pilku na drevo taká lacnejšia ako mam Ja stoji cca 250 SK a maju ju na tržnici vzadu v záhradkárskych potrebách

kokso, ale ta zubna nit....by ma nenapadlo :-D

tak ja mam sebou 15 m 5 mm horolezeckeho lana. vraj to v pohode unesie 100 kg a snad sa aspon ja dostanem dole. ale dufam, ze to nebudem musiet niekedy skusat :-)
skor si myslim, ze sa mi moze oplatit to, ze nosim este aj jeden elasticky obvaz, jeden sterilny obvaz a zopar rychloobvazov.