Brigáda čistenie Pyramídy

Dňa 30.10.2010 zraz pri Artine na parkovisku o 06.45 hod alebo každý individuálne a potom zraz hore.

Takze dnes poobede so Sevom sme porobili co sa dalo.
Nieco sa poopilovalo a skoro vsetky kmene sme zatreli farbou.
Este na raz by tam bola robota tak cca 1-2 hodinky.
Bolo by tam treba zobrat furik, lopaty a hrable.

dnes som tam pozatieral zvysne kmene + pretrel niektore uz natrete. Potom mi uz dosla farba, ostalo nenatretych asi 4-5, hore na kraji pri vysielaci. Dole na vychodnej startovacke su zatrete vsetky.

navrhujem chodiť hore každý deň po robote a porobiť tam vždy kúsok nech nemáme toho veľa kto bude môcť nech napíše sem alebo pošle SMS

po robote je uz tma.
tak co ide niekto dnes poobede ?

ja idem

Dnes som bol hore turisticky pozrieť, nepripadalo mi to už tak zlé. K tým odkopaným konárom - podkopávali sa hraby a tie zme mali povolené. Na odpílenie toho odkopaného kmeňa by sa znicilo 5 až 10 reťazí do motorovej píli, ak píla chytí jeden hoc aj drobný kamienok reťaz sa otupý a skoro to isté platí aj pri zemine. Myslím že by sme sa mali zamerať na korene dubov, maxsimále spíliť a olúpať kôru aby nebolo možné identifikovať strom + pozatierať pne čiernou aby to nekričalo. Opravte ma ak sa mýlim.

bol som teraz rano hore a aspon cast som len pohrabal....myslim, ze to hned vyzera lepsie.
a co takto navozit na tie pne zeminu a zasypat to cele....aspon niekde z lesa odkopat a furikmi to to tam zavozit a zasiat travu. ale hlavne aby to nesvietilo to treba zatriet (ako pisal sevo)....

ps: a tak idealne fukalo, aj smer, aj sila :-(

toto je rozumný nápad ale treba ich spíliť až po zem a navoziť zem

chalani v nedelu doobeda (este pred dazdom) by som chcel vybehnut hore na pyramidu a porobit co este treba....
kto sa prida? (alebo nech navrhne iny vikendovy termin)

...ja by som mohol, ale pilu mam stale pokazenu...

v nedelu poobede mam cas, kto chce, mozem ho zobrat hore (max. 8 ks do Sorenta vojde ;-))) - vyskusane z poslednej brigady).
beriem aj motorovu pilu. hlaste sa.

predbezne navrhujem o 14:00 na Turistickej.

Dnes som bol hore cez 4 hodiny. Kopa dreva z hrany je prec co zostalo som nahadzal k mohyle. Vyhrabal som hore travu , pozbieral najvacsie kusy konarov. Hlavne treba pily a dat tie korene. Naradie co tam bolo cely tyzden som zniesol takze si treba doniest.

drevo som dal odviezť ochranárom a pre ostatok ešte prídu a super práca :-)))) mne sa nedá mám školu

ja som cez vikend mimo, pondelok rano by som mohol ist ja, kto by sa pridal?

Situacia sa skomplikovala bude potrebne odkopat a povyrezavat pniky. Zacneme od spodu prednostne bukove. Dnes ideme Remo a Dodo. Hore budeme okolo 10:00. Ked pojdete napiste si sem kto a kedy tam bol. Situacia je kriticka a preto je kazda ruka dobra !!!

Podarilo sa nam za nejake tri hodiny obkopat vascinu bukovych pnov. Dufam ze sa najde nejaky pilcik ktory to vyreze. Nechali sme hore aj krompac a ryl. Odlozene su v lavom vyseku posledny strom pod igelitom. Hor sa na to ....

ďakujem ale bolo by sa vrhnúť na všetky a Tí čo majú pílu nech vybehnú hore a vypília to čo v najkratšom čase !!!!