ZAUJÍMAVOSŤ

Ahoj piloti.

Tak neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Na Straníku sa podarilo zmeniť CTR a TMA letiska Žilina a bude sa aj cez týždeň dať lietať slobodne a vysoko bez ohlasovania sa na veži.
Článok s veľmi zaujímavými informáciami, podrobný zápis zo zasadania na LÚ aj mapu projektu Gliding area Straník nájdete na www.x-air.sk v aktualitách.

Tento projek zásadným spôsobom ovplivní naše lietanie nielen na Straníku ale určite bude mať dosah na celé Slovensko. Podľa vyjadrenia vedenia LPS SR je to pilotný projekt na základe ktorého sa budú riešiť aj ostatné letiská na SVK - koniec koncov je to jasne napísané v zpráve zo zasadania.

Do konca mája bude na www.x-air.sk v sekcii Straník - Info tabuľa a na stránke www.laa.sk zverejnená podrobná mapa s presne zakreslenými hranicami Gliding area Straník. Tieto hranice budú po dohode z pracovníkmi LPS SR mierne upravené oproti nákresu ktorý nájdete v Správe zo stretnutia tak, aby boli zo vzduchu jasne rozpoznateľné.

Rozpošlite prosím Vás túto správu čo najväčšiemu množstvu pilotov, prípadne dajde odkaz na vaše weby nech sa dostanú k zaujímavým informáciám. Hlavne rogalisti, na tích mám najmenej kontaktov.

Ďakujem