Nitra a okolie

Mecheničák ( 476 m.n.m )

Smer vetra: 
S,Z - ale nepoužíva sa mame na západ Žibricu
Prevýšenie: 
250
Náročnosť: 
náročný

Info:

Tento kopec sa nachádza tak isto ako Žibrica v obci Podhorany časť Mechenice ( napravo od pristávačky pod Žibricou).Na vrchu je veľká lúka s ktorej sa štartuje. Je to dosť výrazný kopček nie moc vysoký ale pekný. Veľmi ho nepoužívame ale keď fúka sever dá sa tu v celku pekne posvahovať. Termiku sme tu ešte veľmi neskúšali.

Ako tam lietať:

Lieta sa tu hlavne na SEVER ale dá sa pekne odštartovať aj na ZÁPAD ale je to len pekný vzletík.

mechenicak_IMG_1446.jpg
Foto: 

Žibrica ( vrchol 617 m.n.m štartovačka 550 m.n.m )

Smer vetra: 
Z,SZ max 320
Prevýšenie: 
330 m
Náročnosť: 
pokročilý

Info:

Náročný, ale prekrásny terén v peknej prírode. Výborná svahovanica. Štartovať (resp. nachádzať sa mimo chodníkov za účelom štartu) je oficiálne dovolené len s povolením od príslušných úradov (pri dodržiavaný poriadku a vecí, ktoré sú napísané nižšie nikto Vás nebude odtiaľ vyháňať). Nejazdiť do sedla Žibrica autom a v sedle na lúkach pristávať len núdzovo. Taktiež výšlap na štart treba po značkovaných chodníkoch a tiež nejazdiť autom po poliach až pod les. Samozrejme treba dodržiavať správanie vhodné v prírodnej rezervácií( 5 stupeň ochrany ).

zibrica.jpg
Foto: 

Pyramída-Zobor ( 556 m.n.m )

Smer vetra: 
V, JV, J, JZ ( od 100 do 220 stup.)
Prevýšenie: 
cca 330m podľa toho kde pristávaťe
Náročnosť: 
náročný ( nie pre začiatočníkov)

Info:

Najbližší a naj termickejší terén v Nitre. Krásny výhľad na mesto. Náročnejší štart a prípadne aj pristávanie. Vďačný aj na svahovanie pri sile vetra od 5 – 8 m/s ale len pri V,JV vetre, JZ okolo 5 m/s sme tento rok (2010) vyskúšali štartovať a úplne v pohode a aj svahovať. Kopec naľavo je Zobor (588 m.n.m) a v sedle medzi Pyramídou a Zoborom to najlepšie nosí. Teraz je spravená nová štartovačka takže sa dá štartovať úplne perfektne a hlavne bezpečne. Teraz už máme aj východný smer.

Ako sa tam dostať:

Na konci Turistickej ulici sa dá zaparkovať.

panorama_pyramida.jpg
Foto: 
Syndikovať obsah