Iné

nieco o lietani podla predpisov

pekne napisane od ludi co sa do toho naozaj rozumeju. mozno trosku dlhsie ale stoji to za precitanie a hlavne za rozmyslanie....
co vy na to?

http://gliding.sk/?page=zobrazClanok&id=357

j.

TMA Zilina

tak za chvilu uz volne asi ani nebudeme lietat. najnovsi priklad je TMA zilina. a ze sa to pekne posr.lo je vidiet z obrazku (aj ked my tam moc nechodime lietat - martinske hole, stranik)

SMS Brana - prečo ju ruším

Inak šikovnú SMS bránu ruším, tu su hlavné dva dôvody:

1. 2ročný balíček 400SMS mesačne zadarmo som vymenil za 1,5GB zadarmo, ktoré teraz využívam ako internet doma, keďže pôvodný internet čo som mal doma mám teraz v kancelárii

2. mobil ktorý som používal na SMS bránu, používam (ja a priateľka) na internet. Musí byť kôli dosahu wifi v obývačke, kde sa nabíjačka často vytiahne. Mobil sa zakrátko vybyje. Preto v poslednom čase SMS brána bola väčšinu času offline (bud vybytý mobil, alebo nespustená aplikácia potom ako bol zapnutý)

RIESENIE

meteo

len pre informaciu ako vyzera vystup z nasej skolskej stanice (len pre potreby skoly)....

tento udaj je konkretne pre dnes, cas 8:56. udaje su aktualizovane v minutovych krokoch. nevyhoda je, ze stanica je umiestnena na konci chrenovej....

pozn. obrazok len pre clenov

Salaš Žirany R.I.P.

Tak vcera a predvcerom som chalanom ticho zavidel ako otvorili sezonu na Zibrici. Nakolko mal dnes fukat slaby SV a mohol som sa trochu odtrhnut od prace, tak som sa vybral spolu s priatelkou na Ziransky salas. Bol to taky mily, maly kopec na oboznamenie sa s paraglidingom a na nacvik startov a podla slov Peta S. sa tam aj dalo pri tomto vetre posvahovat (samozrejme musel by byt silnejsi).

Kamera vs. Meteostanica

Caute,
kontaktoval som sa s jednou spolocnostou, ktora sa zaobera kamerovymi systemami s moznostou dialkoveho prenosu signalu a datovych informacii.
Mozno su pre niektorych z Vas tieto informacie nie prilis nove, ale je mozne ze minimalne rozprudia debatu vhodnu pre nase zdruzenie. Jej aktualnost sa zvacsuje s bliziacou sa PG sezonou a tiez pripravovanou sutazou, na ktoru chceme pouzit urcite financne prostriedky.

Spravodaj LAA

Keď už nemôžme lietať, tak aspoň čítať, možno aj vám prišiel spravodaj LAA

Tip na pridávanie fotiek do galérie

Ak chcete pridať viac fotiek naraz, zozipujte ich do jedného .zip súboru a namiesto fotky uploadnite ten.

Lano vo výbave

Už od viacerých som počul že lano je dobrá vec vo výbave paragajdistu. V jednom článku dokonca jeden písal, že keby mal lano tak padák pri dávaní dole zo stromu isto nedotrhá.

Ja lano ešte vo výbave nemám, ale uvažujem nad ním. Čo si myslíte, oplatí sa ho nosiť. Keď áno, aké (dĺžka, hrúbka)?

Volal som zo Sevom, on vravel že osmička hrúbka je fajn, čo sa týka dĺžky tak rozmýšľal. Vravel, že treba mať vždy dvojnásobnú dĺžku na danú výšku aby človek dostal dole nielen seba, ale aj lano. Padli čísla, 12, 15 metov. Čo poviete?

Syndikovať obsah