Pyramída-Zobor ( 556 m.n.m )

Smer vetra: 
V, JV, J, JZ ( od 100 do 220 stup.)
Prevýšenie: 
cca 330m podľa toho kde pristávaťe
Náročnosť: 
náročný ( nie pre začiatočníkov)

Info:

Najbližší a naj termickejší terén v Nitre. Krásny výhľad na mesto. Náročnejší štart a prípadne aj pristávanie. Vďačný aj na svahovanie pri sile vetra od 5 – 8 m/s ale len pri V,JV vetre, JZ okolo 5 m/s sme tento rok (2010) vyskúšali štartovať a úplne v pohode a aj svahovať. Kopec naľavo je Zobor (588 m.n.m) a v sedle medzi Pyramídou a Zoborom to najlepšie nosí. Teraz je spravená nová štartovačka takže sa dá štartovať úplne perfektne a hlavne bezpečne. Teraz už máme aj východný smer.

Ako sa tam dostať:

Na konci Turistickej ulici sa dá zaparkovať. Odtiaľ pešo turistickým chodníkom cca 25min. po modrej značke priamo hore, alebo po červenej značke cca 35 min ľahší výstup. Dá sa ísť aj cyklokrosovou dráhou popod lanovku a napojiť sa na turistický chodník neskôr( radšej ju nepoužívajte zvyknú tam jazdiť). Pre vychutnávačou prírody možnosť zaparkovať pri liečebnom ústave a ísť turistickým chodníkom odtiaľ(cca 50min).

Pristávačky:

  1. Na lúke medzi domami, pri dolnej stanici lanovky. Treba sa vedieť trafiť. Je tam aj rukáv ( na budove potravín je oranžovo čierny ) a pristávačka je vykosená a keby nevychádzalo ešte je tam veľká lúka cca 150×100 m ale sú na nej šípky tak opatrne aby ste neroztrhli padák.
  2. Na voľnom priestranstve za predajňou áut Volkswagen(ARAVER), smerom do Drážoviec. Veľká, skosená lúka, ľahké pristávanie na pristavacke je rukav, ktory je umiestnený na drevenom stlpe. Sú tam firemné vlajočky, ktoré dobre vidno a dá sa podľa nich orientovať. Alebo Veľká lúka za cestou je tu strašne veľa miesta na pristávanie. Taktiež vedľa benzínky OMW, kde sa dá na pekne pokosenom trávniku zabaliť padák a osviežiť sa na benzínke :-)))( pristával som aj priamo na benzínke :-)) )

Načo si dať pozor, daľšie info:

Sledovať ako fúka vietor, ak je príliš z juhu, nenechať sa zatlačiť naľavo od skál. Niekedy na vrchole duje trošku silnejšie, vtedy veľmi pomôže ak vás má kto „roztlačiť.“ Ak už ste pod úrovňou skál treba sa radšej ťahať doprava alebo sa radšej pustiť na druhú pristávačku k ARAVERU. Ak už nedáva termika na skalách pri štarte treba sa ťahať do prava tam je lom a ten zvykne skoro vždy niečo dať.

panorama_pyramida.jpg
Foto: 

moja záchranná akcia :-))

... ta to co sa tam dialo ? Dosiel benzin ?

Peso dole,komu by sa chcelo? :)

nove foto, super!